8 C
Skopje
вторник, јануари 26, 2021
Почетна Inno Tech Club Успешни приказни

Успешни приказни

Kabtel desktop

Дигитализацијата е огромна шанса за малите економии како Македонија

Телекомуникацискиот оператор „Оне.Вип“, кој е дел од групацијата „A1 Телеком Австрија“, присутна во седум земји во регионот, на почетокот на месецов и официјално се...

Студенти од Машински факултет и нивниот велосипед со филтер за чист воздух наградени во Сеул

Велосипедот со филтер за прочистување на воздух, проект на студенти на Машинскиот факултет, доби два златни медали и диплома за најдобар пронајдок во Сеул,...

По израелски терк, Young Engineers во Македонија едуцира иновативни и креативни деца со вештини за 21 век!

e² Young Engineers Skopje Macedonia е лиценца на светскиот бренд Young Engineers кој потекнува од Израел, наменет за интердисциплинарно изучување на наука, технологија, инженерство...

Македонската иновација за 3Д мапирање интересна за најпознатите светски компании за автономна навигација на возила

Најпознатите светски компании за автономна навигација на возила и најголемиот производител на системи за навигација кои се користат во мобилните телефони и други автономни...

Македонска иновативна компанија создаде уникатен адитив за гаснење пожар

Со поддшка на Фондот за иновации и технолошки развој развиен е македонски производ каков досега нема во регионот, а кој може да има голема...

Македонските средношколци освоија злато и три бронзени медали на Светската олимпијада по геонауки

Македонскиот тим доби една златна и три бронзени награди на 13-тата Светска олимпијада по геонауки која се одржува во Јужна Кореја. Златниот медал е освоен...

Иван, Никола, Фидан и Душко, средношколци од Кочани успешни на Европскиот натпревар на најдобри ученички компании во Франција

  Иван, Никола, Фидан и Душко, младите средношколци од СOУ “Ѓошо Викентиев” од Кочани со својата креативност, иновативност и тимски дух успешно ја претставија својата...

Сања Лазаревска: иновацијата на нашата фирма „Фор Лејди“ ја нема никаде во светот, хулахопки со алое!

Биохигиенски алое хулахопки, кои ќе ги негуваат нозете, но и ќе ја заштитуваат животната средина, бидејќи се разградуваат десетпати побрзо од стандардните, се најновиот...

Моника Розалска: Tech4Muni хакатонот ќе ја промовира Македонија во регионална лулка за smart city решенија!

Моника Розалска e главен извршен директор на Creators, иновациска лабораторија со седиште во Тел Авив, која поддржува организации во развојот и подобрувањето на иновациските...

„Агросенс“, македонска иновација која креира агрометеоролошка станица за земјоделците и ги советува во релно време

Поголемо производство и поквалитетен род на нивите, како и помали трошоци за заштита и одржување со што ќе се обезбеди поголема конкурентност на производите...

НАЈПОПУЛАРНИ