21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Македонија Успешни сме!

Успешни сме!

Kabtel desktop

Oбразование на 21 век кое ветува иднина, конечно и во Македонија

Модерното и напредно образование, кое ги следи потребите на децата и нивниот развој е круцијално важен сегмент за развојот на децата и за нивните...

Доделени 6 милиони денари за иновации на најдобрите основци и средношколци

Во владата на Република Северна Македонија денеска се одржа настан по повод потпишување на договорите за 34 проекти на основни и средни училишта, кои...

Македонските средношколци освоија злато и три бронзени медали на Светската олимпијада по геонауки

Македонскиот тим доби една златна и три бронзени награди на 13-тата Светска олимпијада по геонауки која се одржува во Јужна Кореја. Златниот медал е освоен...

Иван, Никола, Фидан и Душко, средношколци од Кочани успешни на Европскиот натпревар на најдобри ученички компании во Франција

  Иван, Никола, Фидан и Душко, младите средношколци од СOУ “Ѓошо Викентиев” од Кочани со својата креативност, иновативност и тимски дух успешно ја претставија својата...

Алкалоид инвестира 11 милиони евра во проширување на производството

Посветеноста на перманентниот раст и развој, следењето на трендовите и најновите достигнувања во сферата на фармацијата, се главните причини поради кои во изминативе дваесет...

„Марвик“ е нов македонски сладолед со парчиња и сируп од домашно овошје

„Марвик“ сладоледите и десертите веќе три години ги разладуваат и засладуваат македонските потрошувачи. Oвој нов, растечки бренд на македонскиот пазар е дело на семејството...

НАЈПОПУЛАРНИ