Почетна Тагови видеа

Таг: видеа

Instagram тестира нова опција – корисниците ќе можат да означуваат пријатели...

0
Instagram тестира алатка која на корисниците ќе им овозможи да ги означуваатсвоите пријатели во видеата. Мала група корисници ја тестира новата опција, изјави портпарол на Instagram. ...

Youtube ќе воведе многу повеќе реклами кои не можете да ги...

0
Благодарение на новите одредби на Google, на сите омилена опција им е прескокнувањето на рекламите, но таа опција наскоро ќе се појавува многу поретко...

YouTube објави список со најдобрите телефони за гледање видеа

0
Samsung  во најавaта за својот најнов мобилен телефон Note 9 се пофали дека нивниот нов уред е најдобриот YouTube мобилен телефон за 2019 година....

Instagram овозможи објавување видеа до 60 минути

0
Instagram го исполни ветувањето и на своите корисници им овозможи да објавуваат видеа со должина до 60 минути. Станува збор за новата апликација IGTV,...

Instagram наскоро ќе дозволи да се ставаат видеа долги 1 час

0
Instagram наскоро ќе ви дозволи да постирате видеа кои се долги до еден час со цел да му стане поголема конкуренција на YouTube, се вели...

YouTube избриша 8 милиони видеа

0
Google  се пофали дека од октомври 2017 година досега има избришано дури 8,3 милиони видеа од својата платформа за споделување видеосодржини YouTube По жестоките критики минатата...

YouTube ќе додава линкови до Wikipedia како гаранција за кредибилитетот на...

0
Најпопуларната платформа за споделување видео содржини YouTube е една од најактивните во борбата против лажни вести и навредливи содржини на Интернет. Видео сервисот има...

Viber со нова опција – праќање на привремени фотографии и видеа

0
Апликацијата за разговори и праќање мултимедиумска содржина Viber од неодамна воведе нова опција која е дочекана доста позитивно од корисниците. Тие отсега ќе можат...

YouTube во март идната година ќе лансира нова музичка платформа

0
YouTube во март идната година ќе лансира нова интернет музичка платформа наречена Remix. Платформата би требало да биде комбинација од сервисите Youtube Red и...

YouTube ќе вработи 10.000 луѓе кои ќе ги прегледуваат содржините

0
YouTube ги објави плановите да вработи уште повеќе луѓе идната година за полесно да се цензурираат содржините кои се несоодветни за оваа мрежа. Компанијата...