-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови здрава храна

Таг: здрава храна

„Виталиа“ влегува во „Волмарт“

Како дел од стратегијата за корпоративна општествена одговорност, „Виталиа“ имплементираше  SMETA аудит процедура, пренесе магазинот Instore.mk. SMETA е една...

Топ 10 најздрави храни во светот

Што значи здрава исхрана? Тоа значи консумирање различни видови храна кои на вашето тело ќе му ги обезбедат вистински хранливи состојки. Сепак, здравата исхрана...

„Виталиа“ прослави 25 години јубилеј!

Виталиа, брендот кој несомнено асоцира на хуманост, општествена одговорност но пред сè, брендот кој е најзаслужен за креирање јавна свест околу потребата од здрава...

Здравата храна е новата мода! Нов тренд на социјалните мрежи или...

Колкав простор зазема здравата храна на социјалните мрежи и дали е тоа само уште еден од новите трендови што го диктираат денешното живеење, или...

Виталиа продава и во Бангладеш

Производите за здрава храна на „Виталиа” го освојуваат и азискиот континет. Последната дестинација каде што се пласираат овие македонски производи е Бангладеш. Тука завршуваат селектирани...

McDonald’s ќе ги отстрани адитивите од сендвичите

McDonald's повеќе нема да користи вештачки адитиви во своите сендвичи, објави компанијата пред неколку дена. Глобалниот синџир за брза храна настојува да привлече потрошувачи...

Виталиа со голема донација на здрава храна – 4 тони производи...

Македонската производна компанија за здрава храна „Виталиа” уште еднаш ја потврди својата практика на општествено одговорно однесување, овојпат ставајќи акцент на поддршката и грижата за ранливите заедници,...

Виталиа создава здрави навики за исхрана кај децата од рана школска...

Компанијата за здрава храна Виталиа во рамките на својот успешен проект „5-ка за здрава храна", веќе 6 години врши едукација на најмладите за важноста...

Мисијата на „Беорг“ е децата да се хранат со здрава и...

  „Беорг“ постои од 2015 година, а целта на малиот тим посветени ентузијасти и вљубеници во природното, здравото и органското, е да ја донесат органската...

Виталиа започна да извезува во Монако

Покрај многубројните држави во кои извезува македонската производна компанија Виталиа, од декември 2017 година започна со извоз и во кнежевството Монако. Производите на Виталиа...

НАЈПОПУЛАРНИ