-4 C
Skopje
недела, февруари 23, 2020
Почетна Тагови ментално здравје

Таг: ментално здравје

Поради телефоните децата стануваат депресивни, нервозни и помалку спијат

Паметните телефони станаа неизоставен дел од нашиот живот, но голем број луѓе веројатно се свесни дека ги користат повеќе токолку што би требало. Многумина...

Вежбањето може да ве направи посреќни отколку парите?!

Редовната физичка активност помага за добро ментално здравје, исто како што помага и покачувањето на платата. Наместо да останувате екстра часови на работа со...

Училиштата во Англија ќе добијат нов предмет – внимателност

Учениците во Англија веќе учат математика, науки и историја, но стотици училишта во земјата се подготвуваат да го прошират наставниот план со нов предмет...

Instagram е најлоша социјална мрежа за менталното здравје на луѓето

Веќе некое време се полемизира за тоа како социјалните мрежи влијаат на менталното здравје на луѓето, а ега тоа стана и официјално. Научници од...

НАЈПОПУЛАРНИ