1.6 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020
Почетна Тагови фабрика

Таг: фабрика

Waymo планира да ја отвори првата фабрика за производство на автономни...

Од компанијата Waymо, чија компанија мајка е Alphabet, најавија отворање на првата фабрика во светот која ќе биде 100% посветена на производство на автономни...

Започна изградба на фабрика за индустриски кетеринг во Скопје

  Домашната компанија „Индустри сервис“ денеска стартуваше инвестиција вредна 1,5 милиони евра во скопската населба Маџари за индустриски кетеринг.  Сопственикот на компанијата, Драган Смилковски рече дека...

Gorenje отвора нова фабрика – ќе произведува милион телевизори годишно

Кинеската групација Hisense, која неодамна стана косопственик на словенечки Gorenjе, планира да отвори нова фабрика во Велење, што ќе донесе стотина нови работни места...

Отворена првата домашна фабрика за производство на пелети

Започна со работа првата домашна фабрика за пелети Eko Life, инвестиција вредна 3 милиони евра Инвеститорот Ивица Јакимовски, истакна дека Eko Life е компанија која...

BMW инвестира милјарда евра во нова фабрика во Унгарија

BMW Group објави дека компанијата ќе ги прошири своите глобални производствени капцитети со целосно нов комплекс на територијата на Европа, кој ќе биде изграден...

Турската компанија „Мурат Тиџарет“ почнува да гради фабрика во Скопје

Компанијата „Мурат Тиџарет“, која е специјализирана за производство на електрични кабли за автомобилската индустрија, планира да креира 300 нови работни места во првата фаза....

Gigafactory 3: Илон Маск ќе гради голема фабрика за електрични автомобили...

Трговската војна меѓу Америка и Кина, која ја почна Доналд Трамп, резултираше, меѓу другото, со зголемување на цените на електричните автомобили на Teslа во...

Samsung ја отвори најголемата фабрика за телефони во светот во Индија

Samsung Electronics денес ја пушти во употреба, како што тврдат, најголемата фабрика за производство на телефони во светот. Фабриката е изградена во Индија, а...

По забраната на пластичните, Велика Британија ќе отвора фабрика за хартиени...

Пластиката за еднократна употреба постепено се забранува во целиот свет, а Велика Британија се приклучува на бранот. Неколку компании гиганти од индустријата за амбалажа,...

Американската „DURA Automotive Systems“ ќе отвори фабрика во Македонија

Дирекцијата за Технолошки индустриски развојни зони потпиша Договор за долготраен закуп на градежно земјиште во ТИРЗ Скопје 2 со компанијата „AIM property“ што ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ