Почетна Тагови CEED Hub Skopje

Таг: CEED Hub Skopje

Отворен повикот за UPSHIFT програмата за млади социјални иноватори и претприемачи

0
CEED HUB Скопје, со поддршка на канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје и Фондот за иновации и технолошки развој го отвори повикот за учество во...

Промовирана програмата Upshift за млади социјални иноватори и претприемачи

0
Министерството за образование и наука, Фондот за иновации и технолошки развој и УНИЦЕФ денес го претставија партнерството за социјално претприемништво наменето за младите. Преку...

CEED Hub Скопје објави повик за учество во едукативна и развојна...

0
CEED Hub Скопје го објави повикот за едукативната и развојна програма наменета за поединци, тимови од две или повеќе лица, здруженија на граѓани, месни...

Програмата „Развој на одржливи социјални бизниси“ ќе ги обедини социјалните претприемачи...

0
Градот Струга наредниве три дена ќе биде домаќин на социјални претприемачи од  Југозападниот регион кои што ќе бидат дел од едукативната програма „Развој на...

Во тек е повикот од CEED Македонија за програмата за технолошки...

0
Американскиот Стејт Департмент во соработка со CEED Македонија и CEED Hub Скопје нуди можност за учество на Central European Tech Innovation & Entrepreneurship Fellowship...

CEED Hub Скопје утре организира coworking сесија со Oliver Pugh, стартап...

0
Утре ќе се одржи уште една coworking сесија во CEED Hub Скопје заедно со Funky Coworking Friday – добро познатата иницијатива на стартап заедницата во Македонија. Ова...

Работилница во Скопје „Како да преговарате со инвеститори?“ со Арон Браун...

0
CEED Hub Скопје ќе биде домаќин на работилница на тема „Како да преговарате со инвеститор?“ која ќе ја одржи Арон Браун, бизнис ангел и...

Македонски социјални претпријатија и дизајнери ги претставија своите производи на Design&Wine...

0
Денес и утре се одржува првиот Design & Wine викенд во просториите на CEED Hub Скопје на Машинскиот факултет кој е еден вид на...

Design&Wine викенд во CEED Hub Скопје каде ќе се претстават македонски...

0
Овој викенд на 3. и 4. март, од 10.00 до 18.00 часот, ќе се одржи дизајнерска дружба и продажна изложба во новоотворениот CEED Hub...

Програмите на CEED Hub Скопје ги зголемуваат шансите за успех на...

0
CEED Hub Скопје е дел од CEED Македонија и делува како простор каде стартапите, претприемачите и ентузијастите можат да развиваат идеи и производи кои...