Почетна Тагови Domino’s

Таг: Domino’s

Domino’s ги поправа патиштата за до корисниците да достави совршени пици

0
На американскиот синџир пицерии Domino’s му дојдоа преку глава дупките на птиштата и одлучи да ги преземе работите во свои раце. Синџирот пицерии стартуваше...

Беспилотните автомобили на Ford ќе доставуваат пици 

0
Ford сака до 2021 година да има готови беспилотни автомобили, а за да го оствари тоа ќе соработува со познатиот американски синџир пицерии Domino's....