5.1 C
Skopje
среда, декември 11, 2019
Почетна Тагови Google

Таг: Google

Благодарение на Google, децата можат да го следат Дедо Мраз и...

Google традиционално секоја година во декември го отвора својот Santa Tracker - страница наменета за децата и нивните родители, која преку забава...

Дали знаете дека половина од вработените во Apple немаат факултетска диплома?

Многу студенти сметаат дека стекнувањето факултетска диплома и задолжувањето со студентски кредити е единствениот начин да се вработат во големите светски компании...

Google го купува Fitbit во зделка вредна 2,1 милијарди долари

Google ги најави своите планови за купување на Fitbit, најголемиот производител на фитнес гаџети во светот. Зделката е вредна околу 2,1 милијарди...

Google претстави апликација за снимање глас која врши транскрипција без потреба...

Google на пазарот претстави нова апликација за снимање на глас за телефонот Pixel 4, која има некои функции кои и тоа како...

Google им овозможи на европските градови да ја мерат загаденоста и...

Алатката која Google ја понуди во САД за градовите да можат да ја мерат загаденоста и нивото на емисијата на гасови отсега е достапна...

Google лансираше претплатнички сервис за апликации и игри на Android

Откако Apple неодамна претставии претплатнички сервис за видеоигри наменет за сопствените уреди, Arcade, неделава Google го најави лансирањето на сопствениот претплатнички сервис за Android....

Еве какви биле плановите на Huawei пред да ги стопира Трамп

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп со која ги стави Huawei на црната листа со компании со кои Американците не смеат да соработуваат им...

Huawei доби привремена лиценца за одржување на опремата и надградба на...

Еден ден после одлуката на Google да ја прекине соработката со Huawei, чии последици ќе бидат големи и далекусежни и веројатно ќе резултираат со...

Хелсинки е првиот град во светот каде што дронови ќе доставуваат...

Финскиот град Хелсинки е првиот град во светот каде што дронови ќе доставуваат храна и други продукти. Компанијата Wing соопшти дека програмата за достава...

Google oфицијално ја прекина соработката со Huawei!

Alphabet Inc, компанијата-мајка на Google, одлучи да ја прекине соработката со Huawei. Така, изгледа дека Huawei ќе изгуби пристап до надградбите на телефоните кои...

НАЈПОПУЛАРНИ