Почетна Тагови Netflix

Таг: Netflix

Netflix сега нуди бесплатни содржини

0
Netflix сега на глобално ниво нуди дел од своите содржини за без пари. Овој потег е дел од маркетиншките обиди на гигантот да привлече...

Netflix им овозможи бесплатни документарци на наставниците додека трае пандемијата

0
Свој придонес во борбата со корона вирусот одлучи да даде и Netflix. Имено, наставниците досега можеа бесплатно да прикажуваат документарни филмови во своите училници....

Netflix тестира неделна претплата во Австрија

0
Познатиот сервис за емтивуање видеосодржини Netflix во Австрија за тамошните корисници стартуваше ограничено тестирање на нови претплатнички опции. Станува збор за претплатнички модел кој...

Netflix на работниците им дава неограничен годишен одмор

0
Во многу американски компании, особено во Силиконската долина, вработените не се осмелуваат да го користат годишниот одмор затоа што тоа не се смета за...

Наскоро на Netflix сами ќе можете да го изберете крајот на...

0
Netflix, најголемата платформа за гледање серии и филмови, наскоро на своите гледачи ќе им овозможи сами да го изберат крајот на омилените ТВ емисии....

Netflix официјално стана најпопуларно средство за гледање серии во САД

0
Netflix ја надмина традиционалната телевизија и официјално стана најпопуларното средство за гледање телевизиски серии во САД, покажало истражувањето на финансискиот сервис Cowen & Co. Како...

Поранешниот американски претседател Барак Обама ќе биде продуцент на филмови во...

0
Поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата сопруга, Мишел Обама, потпишаа повеќегодишен договор со компанијата Netflix и ќе работат како продуценти на идните...

За Денот на вештерките Lyft на своите патници им организираше хорор...

0
По стартот на втората сезона од хорор-серијата Stranger Things на Netflix, компанијата за споделување превоз Lyft на клиентите во Филаделфија и во Лос Анѓелес...