19.8 C
Skopje
сабота, јуни 12, 2021

Мобилен свет

Kabtel desktop

Поголем, попрактичен, поефикасен и поинтелигентен – Новиот Volkswagen Caddy започна со продажба во Македонија

Volkswagen Комерцијални возила официјално го претстави новото Caddy на нашиот пазар. Петтата генерација на мошне успешниот модел, од кој се произведени над...

Samsung развива мобилен телефон со двоен преклоп

Компанијата Samsung наводно работи на мобилен телефон со механизам за двојно преклопување. Станува збор за уред кој се состои од три сегменти,...

Samsung во Ирска ќе ги доставува телефоните и таблетите Galaxy со дронови

Компанијата Samsung во Ирска стартува услуга на достава на уредите од семејството на Galaxy. Некои купувачи на Samsung на домашна адреса ќе...

Новите Samsung Galaxy A52 и A72 – врвна технологија по прифатлива цена

Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd ја претстави најновата Galaxy A серија телефони, односно моделите A52 и A72, правејќи ги моќните иновации достапни...

Samsung претстави телефон за најневнимателните луѓе

Samsung претстави издржлив паметен телефон наменет за луѓето кои слободното време го поминуваат на отворено - Galaxy XCover 5. Телефонот нуди комбинација...

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

Porsche ја продолжува електричната офанзива со нова варијанта на Taycan Porsche со виртуелна презентација официјално го претстави новиот Taycan Cross...

Twitter лансираше своја верзија на аудио соба за разговори

Апликацијата за аудиочет Clubhouse доби многу приврзаници откако почна да ја користи Илон маск, но Clubhouse е достапна само за корисниците на...

Facebook го подготвува својот прв паметен часовник

Гласините за хардверот кој го развива Facebook најмногу се врзани за паметните очила на кои наводно работи компанијата на Цукерберг, но според...

Huawei го претстави новиот флексибилен телефон Mate X2

Huawei во Кина го претстави својот нов флексибилен телефон Mate X2. Како што истакнаа на претставувањето, Mate X2 доаѓа со новиот дизајн...

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe....

НАЈПОПУЛАРНИ