11.8 C
Skopje
понеделник, март 20, 2023

Мобилен свет

Kabtel desktop

Претставен првиот Realme Coca-Cola телефон

Realme, брендот за паметни телефони со најбрз раст во светот, штотуку го претстави телефонот Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition. Realme отсекогаш...

Во земјава има над 2 милиони активни претплатници во мобилната телефонија

Бројот на активни претплатници во мобилната телефонија заклучно со третиот квартал лани достигна 2.048.236 и бележи зголемување за 115 илјади во однос...

Згаснуваат старите технологии, збогум 3G

Новата технолошка ера веќе влезе во нашите животи на голема врата. Старите технологии одат во историјата; време е за нови, посовремени технологии...

Голем пад на продажбата на паметни телефони во Кина

Продажбата на паметни телефони во Кина значително паднала во 2022 година на најниско ниво во последните 10 години како резултат на пандемиските...

Во Кина цвета бизнисот со изнајмување виртуелни луѓе

Познатите личности на кои спонзорите им плаќаат милиони долари мора многу да внимаваат на својот имиџ, затоа што ако во јавноста се...

Апликацијата Waze ги предупредува возачите на кои патишта често има судири

Апликацијата Waze доби уште една многу корисна функција која ќе ја зголеми безбедноста на учесниците во сообраќајот. Waze е една од навигациските...

Tesla најави безжичен полнач кој полни до три уреди одеднаш

Tesla најави безжичен полнач со помош на кој корисниците ќе можат да полнат три уреди истовремено. Медиумите веднаш почнаа да го поврзуваат...

Маск воведе уште една новина на Twitter која нема да им се допадне на сите

Twitter продолжува со новитети откако компанијата ј презеде Илин Маск. Последната опција која ја претставија неделава се однесува на приказот на бројот...

Премиера на новиoт BMW Серија 7 и првиот BMW XM

Инспирирани од новата дефиниција за луксуз и Forwardism, компанијата М Кар, со емотивна и современа презентација, ги претстави најмоќните BMW модели од луксузниот сегмент....

Наскоро телефонирање и користење апликации во авион

Патниците со авиони во Европската унија од идната година ќе можат целосно да ги користат своите телефони за време на летање, пренесува...

НАЈПОПУЛАРНИ