19.8 C
Skopje
сабота, јуни 12, 2021

Мобилен свет

Kabtel desktop

Самсунг се врати на водечката позиција како најголем производител на паметни телефони

Јужнокорејската Самсунг електроникс го презеде тронот од „Епл“ и се врати како најголем светски производител на паметни телефони, со удел од...

Xiaomi подготвува смартфон со камера со резолуција од дури 200 MP

Откако пред две години беше пробиена границата од 100 MP на камери за мобилни телефони, изгледа дека годинава можеме да го олекуваме...

Xiaomi го претстави првиот смартфон во светот со течни леќи на камерите

Хiaomi претстави уште еден смартфон, а станува збор за телефонот на преклоп Mi Mix Fold. Mi Mix Fold се отвора како Huawei...

Претставен Новиот ŠKODA KODIAQ. Нов дизајн и нови технологии

Иновативниот ŠKODA KODIAQ носи низа подобрувања на популарниот теренец, кој до сега е произведен во повеќе од 600.000 примероци од фабриката Квасини во Република...

LG се повлекува од пазарот за мобилни телефони

Јужнокорејската компанија LG Electronics Inc е првиот голем производител на паметни телефони кој ќе се повлече од тој пазар поради загуби и...

Њујорк го лансираше првиот дигитален КОВИД пасош во светот

КОВИД-19 пасошите станаа реалност во државата Њујорк во САД откако нивното лансирање го објави гувернерот Ендрју Куомо. Дигиталниот пасош наречен Excelsior Pass...

Facebook конечно ни овозможува сами да контролираме што гледаме на News Feed

Социјалната мрежа Facebook конечно на корисниците им ја олеснува контролата над News Feed, односно почетната страница и на алгоритмот кој е одговорен...

Apple е казнет со 2 милиони долари затоа што продава iPhone 12 без полнач

Технолошкиот гигант Apple при претставувањето на iPhone 12 серијата минатата година непријатно изненади многу корисници со одлуката да ди исфрли слушалките и...

Визијата станува реалност – Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Пионерскиот ID.3 на Volkswagen пристигна во нашата земја. Ова возило е симбол на новата ера за Volkswagen. ID.3 ја проширува понудата на Volkswagen како...

Samsung Galaxy A12, модерен телефон кој нуди најдобар однос перформанси:цена!

Неколкудневното дружење со Samsung Galaxy A12 беше возбудливо и интересно за целото семејство. После ова тестирање на еден од најпосакуваните уреди од аспект...

НАЈПОПУЛАРНИ