1.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови кафе

Таг: кафе

Сакате да пиете свежo еспресо додека возите? Handpresso ќе ви приготви...

Handpresso е гаџет кој сите љубители на кафето ќе посакаат да го имаат во својот автомобил. Овој гаџет ви овозможува да направите свежо еспресо за...

Панталони направени од пластични шишиња и зрна кафе

Бизнис кежуал е најфрустрирачката категорија облека, особено кога станува збор за панталоните. Вообичаено, доколку се модерни, панталоните се неудобни, а доколку се удобни, изгледаат...

Американскиот синџир кафулиња Dunkin’ Donuts направи пиво со вкус на кафе

Американскиот синџир кафулиња и продавници за крофни во партнерство со пиварницата Wormtown Brewery од Масачусетс спои два од најомилените пијалаци во светот - кафето...

ВИДЕО: Автобусите во Лондон почнаа да возат на гориво добиено од...

https://www.youtube.com/watch?v=t7mP7AaxzGg Дел од автобусите во Лондон од денес ќе се движат на биогориво кое се добива од остатоци на кафе. Ова биогориво е “дело“ на...

НАЈПОПУЛАРНИ