8.8 C
Skopje
петок, февруари 3, 2023
Почетна Тагови кафе

Таг: кафе

ВИДЕО: Овој мултифункционален дуксер е направен од рециклирано кафе и пластични...

Ова е Evolution Hoodie, дуксер направен од рециклирани зрна кафе. Дуксерот е удобен, може да се носи во разни пригоди и е функционален со...

Ова се првите вегански патики – направени се од кафе

Мнозинството од луѓето знаат дека брзата мода е голем виновник за глобалниот отпад, големата потрошувачка на вода и на енергија. Индустријата за чевли не...

Неуронаучници објаснија како кафето го прави нашиот мозок поздрав

Досега секаде можевме да прочитаме и да слушнеме зошто кафето е добро за нас, како го подобрува здравјето и како помага за подолг животен...

Ochis Coffee се првите биоразградливи очила во светот направени од кафе

Во еден свет кој е целосно фокусиран на одржливоста компанијата Ochis Coffee е во тек со трендовите и ги претстави првите очила во светот...

IBM патентираше паметен дрон за достава на кафе кој ќе препознава...

Вашиот иден бариста може да биде дрон за достава на кафе. IBM поднесе патент за беспилотно летало кое е способно да доставува кафе до вработени...

Би пробале ли кафе од брокула?

Вкусното утринско кафе е редовен ритуал на најголем број луѓе во целиот свет и неопходно за успешен старт на денот за многумина. Додека мнозинството...

Попладневното кафе ја намалува продуктивноста, еве како да останете продуктивни без...

Скоро и да не постои човек кој работниот ден не го започнува со кафе, дури слободно може да се каже дека сите сме веќе...

Pico U е универзална машина која прави кафе, газирани пијалаци и...

Асортиманот на производи на компанијата PicroBrew од Сиетл се состои од уреди за правење пиво во секакви форми и големини, а неодамна компанијата ја...

#ИновативностЧита: Старбакс искуство, пет принципи за претворање на обичното во извонредно

Постои ли некој кој не слушнал за Старбакс? Како еден од најуспешните, а можеби и најуспешниот ланец на кафулиња, постојат многу лекции кои можеме...

Запознајте го роботот барист кој може да им направи кафе на...

Деновите кога чекавте во редица за да си купите кафе се минато. Запознајте го Café X, роботот барист кој чини 25.000 долари дизајниран од...

НАЈПОПУЛАРНИ