Почетна Тагови AR

Таг: AR

Amazon отвора фризерски салон во Лондон со напредна технологија

0
Amazon го шири својот бизнис во уште една индустрија, која е неочекувана ако се има предвид дека основната дејност на овој гигант е е-трговија....

Google Maps воведе навигација во затворени простори

0
Компанијата Google вредно работи за апликацијата Google Maps да биде што покорисна и повремено воведува нови опции. Една од новите опции штотуку стана достапна....

Facebook претстави нова алка со која ги контролирате компјутерите со својот...

0
Првите паметни очила на Facebook треба да бидат готови оваа година, но наредниот модел можеби ќе ви овозможи да ги контролирате компјутерите со својот...

Една петтина од вработените во Facebook работат на развој на следната...

0
Денес не можеме да го замислиме животот без паметни телефони, а за многумина неизбежен дел од денот се и таблетите и паметните часовници. Ако...

Apple подготвува опција која радикално ќе го смени начинот на кој...

0
Тим Кук со години ги фали можностите и потенцијалот за проширена реалност. Гласините говорат дека следната голема иновација на Apple треба да бидат очила...

Компанијата OnePlus на 21 јули го закажа првото светско претставување на...

0
На 21 јули компанијата OnePlus ќе го претстави првиот OnePlus Nord уред, најновиот додаток на линијата брендирани паметни телефони на глобалната технологија. OnePlus им...

Facebook развива сопствени очила за проширена реалност

0
Facebook досега многу инвестираше во вирутелната реалност, најмногу преку компанијата Oculuѕ, која произведува очила за виртуелни игри, но најпознатата социјална мрежа во светот потврди...

Facebook тестира огласи во проширена реалност

0
Facebook на својата F8 конференција на почетокот на годината најави дека работи на производи кои на огласувачите ќе им овозможат да користат проширена реалност...

Неповторливо AR доживување за корисниците на Македонски Телеком

0
  Во времиња полни со предизвици можностите на технологијата ни пружаат ретка прилика да изградиме подобар свет околу нас, да ги реализираме своите потенцијали, да...