Почетна Тагови Boeing

Таг: Boeing

Американските пилоти наскоро ќе можат да управуваат со повеќе авиони одеднаш

0
Американските пилоти наскоро ќе можат да управуваат со повеќе авиони одеднаш после неодамнешните тестирања во базата на морнаричката авијација во близина на Вашингтон, објавија...

Погледнете како изгледа Земјата од внатрешноста на орбиталната капсула Starliner на...

0
Летот на орбиталната капсула на Boeing, Starliner, не помина според планираното, но затоа стигна уникатна снимка од внатрешноста на кабината од која се гледа...

Најдолгиот авион во светот ќе го направи својот прв лет

0
Boeing планира да го реализира првиот пробен лет со авионот 777X неделава. Пробниот лет бил планиран за вчера или денес во комерцијалната база на...

Boeing го претстави најголемиот патнички авион

0
И покрај разнишаната репутација и падот на продажбата поради авионските несреќи, Boing ја претставни најголемата верзија на своите патнички летала во контроверзната линија 737...

Boeing го покажа својот најнов авион со крила кои се свиткуваат

0
Новиот 777x на Boeing не беше прикажан на Paris Air Show, но компанијата сепак му го покажа својот најнов авион на светот. Тие објавија...

Boeing дизајнираше суперсoничен авион со кој од САД до Јапонија ќе...

0
Компанијата Boeing на конференција во Атланта, САД, го претстави својот прв суперсоничен авион. Станува збор за визија, односно идеја за авионот, со кој патниците...

ВИДЕО: Овој соларен авион може да остане во воздух со месеци

0
Овој соларен авион може да остане во воздух неограничено време. Запознајте го Odysseus на компанијата Boeing. Телото на авионот главно е направено од карбонски...

НАСА ќе го лансира првиот SpaceX со двајца астронаути во јуни...

0
Американската вселенска агенција НАСА објави дека првиот лет со ракетата на SpaceX со двајца астронаути до Меѓународната вселенска станица (ISS) ќе се случи во...

Новиот хиперсоничен авион на Boeing може да ја обиколи Земјата за...

0
Boeing направи хиперсоничен авион кој е побрз од куршум. Како што велат од компанијата, толку е брз што може да ја обилоки Земјата за...

Boeing прави авион кој ќе лета 6.000 километри на час

0
Неделава Boeing претстави концепт дизајн кој ја носи технологијата за брзо летање на сосема друго ниво. Авионот го нарекуваат „син на брзиот авион Вlackbird...