Почетна Тагови Facebook

Таг: Facebook

Facebook воведува ново правило за споделување објави

0
Facebook преку Twitter соопшти дека воведува нви правила во склоп на кои почнува да испробува нов потсетник кој корисниците ќе ги праша дали сакаат...

Facebook планира да ја стартува апликацијата Instagram Kids за деца помали...

0
Во март годинава Buzzfeed News дојде до внатрешна кореспонденција за Instagram каде што се велеше дека младите се приоритет за Instagram и дека компанијата Facebook...

Facebook сега користи 100% обновлива енергија

0
Токму навреме за Денот на планетата Земја од Facebook објави дека сите нивни операции сега се одвиваат користејќи 100% енергија од обновливи извори. Социјалната...

Facebook конечно ни овозможува сами да контролираме што гледаме на News...

0
Социјалната мрежа Facebook конечно на корисниците им ја олеснува контролата над News Feed, односно почетната страница и на алгоритмот кој е одговорен за објавите...

Facebook претстави нова алка со која ги контролирате компјутерите со својот...

0
Првите паметни очила на Facebook треба да бидат готови оваа година, но наредниот модел можеби ќе ви овозможи да ги контролирате компјутерите со својот...

Една петтина од вработените во Facebook работат на развој на следната...

0
Денес не можеме да го замислиме животот без паметни телефони, а за многумина неизбежен дел од денот се и таблетите и паметните часовници. Ако...

Facebook го подготвува својот прв паметен часовник

0
Гласините за хардверот кој го развива Facebook најмногу се врзани за паметните очила на кои наводно работи компанијата на Цукерберг, но според последните информации,...

Facebook ќе ја лансира својата криптовалута „либра“ во јануари идната година

0
Криптовалутата „либра“ на Facebook е подготвена за лансирање најверојатно во јануари 2021 година, пренесе Financial Times, цитирајќи три неидентификувани извори кои се инволвирани во...

Facebook ја продолжи забраната за политичко огласување за еден месец

0
Facebook ја продолжи привремената забрана за политичко огласување за уште еден месец. Забраната беше воведена во САД откако не беa веднаш познати резултатите на...

Facebook претстави вештачка интелигенција која може да преведува 100 јазици без...

0
Facebook претстави софтвер базиран на машинско учење кој може да преведува 100 јазици без да се портпира на англискиот како посредник, како што прават...