Почетна Тагови Twitter

Таг: Twitter

Twitter воведува претплатнички сервис

0
Џек Дорси и екипата од Twitter веќе долго време се обидуваат да најдат начин за да ги зголемат приходите од компанијата, а последните месеци...

Наскоро ќе може да се заработува и на Twitter

0
Џек Дорси и тимот на Twitter постојано размислуваат за начините на кои можат да го зголемат бројот на корисници, но и да профитираат од...

Twitter лансираше своја верзија на аудио соба за разговори

0
Апликацијата за аудиочет Clubhouse доби многу приврзаници откако почна да ја користи Илон маск, но Clubhouse е достапна само за корисниците на iOS, и...

Маск со само една објава на Twitter ја собори цената на...

0
После наглиот скок на цената, вредноста на биткоин уште пострмоглаво се намали отако милијардерот Илон Маск објави твит дека цените се превисоки. Сопственикот на...

Наскоро на Twitter ќе биде овозможено гласовно „твитање“

0
Twitter помина долг пат од микро блогерска платформа со светска социјална мрежа. На тој пат се случија многу промени, а последната која уште е...

Twitter воведува твитови кои исчезнуваат после 24 часа

0
Twitter ги прошири своите можности и лансираше нова опција „fleets", а во прашање се твитови кои исчезнуваат осле 24 часа, слично како фотографиите на...

Twitter постави хакер за свој шеф на безбедност

0
Социјалната мрежа Twitter, која повеќе пати беше мета на сајбер напади, постави еден од најдобрите хакери во светот за свој шеф на безбедност. Пеитер...

Уште една американска компанија заинтересирана за преземање на TikTok

0
Откако американската администрација и се закани на кинеската компанија ByteDance и речиси ја присили да го продаде TikTok на некоја американска компанија, Microsoft се...

Шефот на Twitter учествува во голем експеримент – секој месец на...

0
Во САД е најавен проект чија цел е да се испита како ќе се однесуваат луѓето кога секој месец би имале загарантирани приходи без...

Twitter сега овозможува аудио објави

0
„Твитувањето“ се менува - од Twitter порачаа дека се одлучиле на нова опција затоа што корисниците повеќе сакаат усно да комуницираат еден со друг...