21 C
Skopje
сабота, август 15, 2020

Македонскиот стартап Спин го репарира стариот мебел и создава уникатен ентериер

Марта Минаркова (Мојсова) работи дизајн на мебел и ентериер, а преку натпреварот „Филантропија на зелени идеи“, го лансирала својот бренд Спин - стартап кој има...

Најголемиот македонски онлајн огласник Пазар3 се прошири во Србија, Косово, Албанија...

Онлајн платформата Пазар3 е најголемата продавница во земјава каде за секој купувач се наоѓа огромен избор на најразлични производи и услуги. Со над 300.000...

ИнноПлатформа, како иновациите да ги направиме дел од секојдневието на малите...

За да може едно претпријатие во денешно време да биде конкурентно и одржливо на долг временски рок, потребно е да биде иновативно. Потребно е...

Валентина Тасева: Од Electronic Arts се вратив со нова визија и...

Интервју со г-ѓа Валентина Тасева, генерална директорка на Семос Едукација и првата жена од Македонија којашто учествуваше на Меѓународната менторска програма за жени лидери...

„Јас и ти“ – македонска платформа за онлајн планирање на венчавки

„Јас и ти“ е македонски стартап со кој основачката Пандорка Чушкова Мишкова и нејзиниот сопруг Диме Мишков, кој воедно го дал идејното решение, се...

Емили Јовановиќ – Локвенец:  „Неодата“ создава софтвер за компании што ги...

Вработениот е најголемото богатство на една компанија. Вака Емили Јовановиќ - Локвенец, генерален менаџер на компанијата „Неодата“, го започна разговорот со „Иновативност“. Децениското искуство...

Глигор Дачевски ќе ја гради првата деловна паметна зграда во Скопје!

Пристап со отпечаток од прст, полу-автоматизиран паркинг систем, енергетска ефикасност... Ова се само дел од атрибутите на првата деловна паметна зграда која за своите...

„Ајде Македонија“: во Македонија скоро половина милион лица ги немаат сите...

„Ајде Македонија“ е организација чија мисија е Македонија без отпад. Како држава во која голем дел од населението работи во системот за производство на...

Главна цел на нашите програми е креирање на брзорастечки бизниси и...

Во тек е првиот повик од третиот столб на владиниот План за економски раст наменет за микро, мали и средни преторијатија. За интересот на...

Меѓународни интернет сервиси се клиенти на новиот дата центар neoDC на...

На површина од 350 квадратни метри, Неоком, компанија со 28-годишно искуство, отвори современ дата центар според сите светски стандарди. Инвестицијата во neoDC има клучна...

НАЈПОПУЛАРНИ