Почетна Тагови иновации

Таг: иновации

Седум иновации кои ги чуваат луѓето безбедни од корона вирусот

0
Пандемијата на корона вирусот го исплаши целиот свет и ги натера луѓето да водат многу повеќе сметка за личната хииена и хигиената воопшто. Паниката...

Солвео, иновативен стартап кој на компаниите им овозможува директно поврзување со...

0
Со иновација и уникатна стратегија, Солвео на компаниите во Македонија им овозможува полесно да се поврзат со младите умови и да добијат нови и свежи перспективи...

Десет иновации кои ја спасуваат нашата планета

0
Ви претставуваме десет иновации кои на човештвото му помагаат да ја спаси животната средина. Seabin- оваа корпа самата го собира отпадот од морињата и...

Шест бизнис книги кои треба да ги прочитате во 2020 година

0
Ако барате совети за претприемништво и инспирација, еве шест бизнис книги кои треба да ги додадете на својата листа за годинава. Growth: From Microorganisms...

Фотогалерија: Инспиративните приказни на Inno Cafe предизвикаа голем интерес кај Битолчани

0
Вчера Битола беше центар на иновативните идеи. Првото Inno Cafe за оваа година се одржа во “Center Lounge & fresh bar“...

Владата дaде согласност за доделување финансиски средства преку Иновациски ваучери

0
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои информацијата и донесе Одлука за давање согласност на Правилникот за доделување финансиски средства преку Иновациски ваучери...

Професор Марков: InnoTech Club ги мотивира младите да се вклучат во...

0
Д-р Зоран Марков е професор по механика на флуиди и хидроенергетика на Машинскиот факултет при Универзитетот “Св. Кирил и Методиј“ во Скопје. Тој има меѓународно истражувачко...

Милош Матиќ: ICT Hub Playground е единствен простор во Белград кој...

0
Поврзување на корпорациите со стартап сцената, воведување на најновите технологии и трендови во корпоративното секојдневие, едукација за започнување и развој на бизнис, поддршка и...

Ова се најиновативните земји во светот

0
Според најновиот индекс за иновации на Blооmberg, Германија е најиновативна земја во светот. После Германија следуваат Јужна Кореја, Сингапур, Швајцарија и Шведска, а меѓу...

5G, вештачка интелигенција, 3Д печатени автомобили – што ќе ни донесе...

0
Најголемиот светски саем за потрошувачка електроника, CES 2020, официјално ги отвори своите врати. Во текот на една недела многу големи и мали компании од...