Почетна Тагови Forbes

Таг: Forbes

Ова е најмладата милијардерка која сама ги заработила своите пари

0
Forbes неодамна ја објави својата годишна листа со милијардери, на која се наоѓаат повеќе од 2.770 луѓе, од кои речиси 500 по прв пат...

Forbes ја смести Србија меѓу топ 5 скриени дестинации во Европа

0
Американскиот магазин Forbes ја смести Србија на листата со топ пет европски дестинации кои се совршени за патници кои трагаат по помалку популарни дестинации....

Forbes: Џеф Безос трета година по ред најбогат Американец

0
Извршниот директор на Амазон, Џеф Безос го задржа првото место на годишното рангирање на Форбс на 400 најбогати Американци, додека американскиот претседател Доналд Трамп...

Ова се десет највредни брендови во светот

0
Според новата листа на Forbes со највредните светски марки, вредноста на брендот Netflix порасна во текот на една година за 72% на 26,7 милијарди...

Словенија избрана меѓу седум најперспективни дестинации во светот

0
Додека глобалниот туризам се бори со огромен пад, многу нации ширум светот се подготвуваат за бран од меѓународни посетители откако властите почнаа да ги...

17,9% од заразените со корона вирус не покажуваат никакви симптоми

0
Деновиве сите се прашуваат дали се носители на корона вирусот, дали дошле во контакт со некој кој веќе е заразен со вирусот, а не...

Французинот Бернар Арно стана најбогатиот човек во светот

0
Најбогатиот Французин, сопственикот и директор на компанијата LVMH, Бернар Арно, го претекна Џеф Безос, основач на Amazon, и според листата на Forbеs „real time“...

Џек Ма повеќе не е најбогатиот Кинез

0
Основачот на Alibabа, Џек Ма, падна на 21. место меѓу најбогатите луѓе во светот откако според поселдните податоци на Forbеs, со своето богатство го...

Бернар Арно стана вториот најбогат човек во светот

0
Францускиот магнат и извршен директор на луксузниот конгломерат LVMH, Бернар Арно, го претекна директорот на Microsoft, Бил Гејтс, на листата со најбогати луѓе во...

Најнова листа на Forbes со најбогатите луѓе во светот – Безос...

0
Нема промена на листата со најбогати луѓе во светoт на магазинот Forbes - основачот на Amazon, Џеф Безос, и понатаму е најбогатиот чоек на...