„Халкбанк“ и „Литера“ го прославија Светскиот ден на литературата за деца...

0
Во чест на Светскиот ден на литературата за деца, „Халкбанк“, во соработка со Меѓународниот фестивал за деца „Литера“, ги посети дечињата во градинката „Пролет“...

Игор Маџов и Daysketcher: Креирање иднина преку иновација и добросостојба во...

0
„Иновативност“’ со задоволство ви најавува серија на блог постови посветени на првото реално шоу за претприемачи во Македонија –  “The Founder Games” кое може да...

Oбјавени нови цени на горивата

0
Според методологијата за формирањето на цените на нафтените деривати, малопродажните цени на нафтените деривати се намалуваат во просек за 0,10%.Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР...

МРФП со отворен повик за финансиска поддршка за земјоделството

0
Македонската развојна фондација за претпријатија (МРФП) во име на проектот финансиран од Европската унија „АгроСмарт – Развој на модерно и одржливо земјоделство“ објави Втор повик...

Халкбанк отвори нова филијала во Џевахир Мол

0
Халкбанк АД Скопје отвори нова филијала во рамките на трговскиот центар Џевахир Мол, кој беше отворен изминатиот викенд во Скопје. Филијалата се наоѓа во...

Глигор Дачевски и BioHide: Пионерство во одржлива мода преку технолошка иновација...

0
„Иновативност“’ со задоволство ви најавува серија на блог постови посветени на првото реално шоу за претприемачи во Македонија –  “The Founder Games” кое може да...

Воведуваме дигитална трансформација и машинско учење за да го унапредиме корисничкото...

0
Иуте веќе одамна ги постави стандардите за финтек дигитализација, трансформација, иновации и одење во чекор со пазарот и трендовите. Но колку што е важно...

Од денеска Скопскиот аеродром со летен распоред на летање

0
Од денеска започнува летниот распоред на летање на Скопскиот аеродром, кој ќе трае до 27 октомври годинава. Преку нивната Фејсбук страница, тие го објавија распоредот...

Франција ќе го забрани огласувањето на „брзата мода“?

0
Рекламите на брендовите за „брза мода“ наскоро би можеле да бидат забранети во Франција според новиот законски предлог насочен против негативниот еколошки импакт на...

Револуцијата продолжува: Моден викенд Скопје ја спојува одржливоста со стилот во...

0
Претпоследниот ден на 28-то издание на Моден викенд Скопје одржан вчера, стоеше на раскрсницата на традицијата и иновациите, како одраз на еволуирачката природа на...