33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови поддршка

Таг: поддршка

Владата дaде согласност за доделување финансиски средства преку Иновациски ваучери

Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои информацијата и донесе Одлука за давање согласност на Правилникот за доделување финансиски средства преку...

Апликацијата WhatsApp повеќе нема да функционира на милиони уреди

Апликацијата за четување WhatsApp повеќе нема да фунцкионира на милиони смартфони почнувајќи од 1 февруари. Android телефоните и iPhone уредите кои поддржуваат...

Арсовска: Потребна институционална поддршка за позиционирање на македонските брендови

Македонските брендови тешко се позиционираат, мала e застапеностa на нашите производи на глобалните пазари, a истото се должи генерално на непостоење национална стратегија за институционална...

Поддршка за земјоделците кои подигнале нови овошни и лозови насади

Сите земјоделци кои од први јануари до 30 септември годинава ги зголемиле стадата, формирале ново стадо, подигнале нов овошен или лозов насад или засадиле...

Vip со поддршка на извидниците во Македонија

Телекомуникациската компанија Vip со гордост ја објавува соработката со Сојузот на извидниците на Македонија и ја најавува поддршката за 12 –та македонска извидничка смотра...

Главна цел на нашите програми е креирање на брзорастечки бизниси и...

Во тек е првиот повик од третиот столб на владиниот План за економски раст наменет за микро, мали и средни преторијатија. За интересот на...

Tip of the Week: Лојалност

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Халкбанка ќе ги поддржува малите и средните претпријатија во Македонија

Поддршка за малите и средни претпријатија и за занаетчиите најави првиот човек на Халкбанка во Македонија, Билал Суџубаши. „Од нашето основање наваму наша таргет група...

Microsoft ќе инвестира 500 милиони долари во стартапи од целиот свет

Microsoft ја претстави програмата Microsoft for Startups, иницијатива која на стартап компаниите ќе им помогне да придобијат нови корисници и приходи. Во текот на...

Facebook лансираше алатка за поврзување на корисниците со ментори

Менторите играат битна улога во помагање на луѓето да ги достигнат своите цели. Сега Facebook сака да помогне да се воспостават такви врски на...

НАЈПОПУЛАРНИ