1 C
Skopje
понеделник, јануари 20, 2020

Нино Карас: CodeWell креира продукти со вештачка интелигенција за светски познати...

Основачите на CodeWell, Нино Карас и Мартин Анчевски, се избрани за Претприемачи на годината во Македонија од страна на Европските Бизнис Награди, едeн од...

Регионалното поврзување на компаниите од металната и електро индустријата е предуслов...

Macedonia Manufacturing Expo 2019 е настан во организација на Македонската Aсоцијација на Mетална и Eлектро Индустрија  – МАМЕИ и Делегација на Германското стопанство во...

Дигитализацијата е огромна шанса за малите економии како Македонија

Телекомуникацискиот оператор „Оне.Вип“, кој е дел од групацијата „A1 Телеком Австрија“, присутна во седум земји во регионот, на почетокот на месецов и официјално се...

По израелски терк, Young Engineers во Македонија едуцира иновативни и креативни...

e² Young Engineers Skopje Macedonia е лиценца на светскиот бренд Young Engineers кој потекнува од Израел, наменет за интердисциплинарно изучување на наука, технологија, инженерство...

Македонската иновација за 3Д мапирање интересна за најпознатите светски компании за...

Најпознатите светски компании за автономна навигација на возила и најголемиот производител на системи за навигација кои се користат во мобилните телефони и други автономни...

Аријана Коскарова: Балканскиот претприемачки самит ќе ја отвори потребата од основање...

На 13ти септември ќе се одржи првиот Балкански претприемачки самит во хотелот Хилтон во Скопје. Доаѓаат атрактивни учесници од Балканот кои ќе дебатираат на...

Томо Рицов и Никола Врдољак пред најдобриот Викенд во годината: Во...

Преостануваат само уште две седмици до Викенд Медиа Фестивал (Weekend Media Festival), кој оваа година се одржува во период од 19. до 22. септември...

Македонската иновативна платформа за маркетинг Qpick веќе ги освои Литванија и...

„Претворете ја дигиталната публика во реални посетители на вашите продавници“. Ова е пораката која творците на македонското софтверско решение Qpick ја испраќаат до секој...

Кире Секуловски: училиштето „Киро Глигоров“ е единствено во земјава со ботаничка...

Деновиве во Скопје е отворено ново основно училиште, направено по сите современи архитектонски, енергетски и функционални стандарди за основно училиште. Тоа беше повод да...

Сања Лазаревска: иновацијата на нашата фирма „Фор Лејди“ ја нема никаде...

Биохигиенски алое хулахопки, кои ќе ги негуваат нозете, но и ќе ја заштитуваат животната средина, бидејќи се разградуваат десетпати побрзо од стандардните, се најновиот...

НАЈПОПУЛАРНИ