4 C
Skopje
понеделник, декември 9, 2019

Дигитализацијата е огромна шанса за малите економии како Македонија

Телекомуникацискиот оператор „Оне.Вип“, кој е дел од групацијата „A1 Телеком Австрија“, присутна во седум земји во регионот, на почетокот на месецов и официјално се...

По израелски терк, Young Engineers во Македонија едуцира иновативни и креативни...

e² Young Engineers Skopje Macedonia е лиценца на светскиот бренд Young Engineers кој потекнува од Израел, наменет за интердисциплинарно изучување на наука, технологија, инженерство...

Македонската иновација за 3Д мапирање интересна за најпознатите светски компании за...

Најпознатите светски компании за автономна навигација на возила и најголемиот производител на системи за навигација кои се користат во мобилните телефони и други автономни...

Аријана Коскарова: Балканскиот претприемачки самит ќе ја отвори потребата од основање...

На 13ти септември ќе се одржи првиот Балкански претприемачки самит во хотелот Хилтон во Скопје. Доаѓаат атрактивни учесници од Балканот кои ќе дебатираат на...

Томо Рицов и Никола Врдољак пред најдобриот Викенд во годината: Во...

Преостануваат само уште две седмици до Викенд Медиа Фестивал (Weekend Media Festival), кој оваа година се одржува во период од 19. до 22. септември...

Македонската иновативна платформа за маркетинг Qpick веќе ги освои Литванија и...

„Претворете ја дигиталната публика во реални посетители на вашите продавници“. Ова е пораката која творците на македонското софтверско решение Qpick ја испраќаат до секој...

Кире Секуловски: училиштето „Киро Глигоров“ е единствено во земјава со ботаничка...

Деновиве во Скопје е отворено ново основно училиште, направено по сите современи архитектонски, енергетски и функционални стандарди за основно училиште. Тоа беше повод да...

Сања Лазаревска: иновацијата на нашата фирма „Фор Лејди“ ја нема никаде...

Биохигиенски алое хулахопки, кои ќе ги негуваат нозете, но и ќе ја заштитуваат животната средина, бидејќи се разградуваат десетпати побрзо од стандардните, се најновиот...

Моника Розалска: Tech4Muni хакатонот ќе ја промовира Македонија во регионална лулка...

Моника Розалска e главен извршен директор на Creators, иновациска лабораторија со седиште во Тел Авив, која поддржува организации во развојот и подобрувањето на иновациските...

„Агросенс“, македонска иновација која креира агрометеоролошка станица за земјоделците и ги...

Поголемо производство и поквалитетен род на нивите, како и помали трошоци за заштита и одржување со што ќе се обезбеди поголема конкурентност на производите...

НАЈПОПУЛАРНИ